Scroll to top

Porady i konsultacje


Nasi specjaliści chętnie doradzą i pomogą w każdej szczególnej sytuacji

Przez cały okres współpracy nasi specjaliści pozostają do Twojej dyspozycji. Jeśli masz wątpliwości i pytania dotyczące dokumentacji, procedur administracyjno-prawnych czy samego postępowania – chętnie wszystko dokładnie objaśnimy. Przełożymy na Twój język i Twoją indywidualną sytuację oraz możliwości.

Mamy wieloletnie doświadczenie i niezbędne rozeznanie. Jesteśmy na bieżąco ze wszystkimi zmianami przepisów prawa. Mamy podejście i rozwiązania, które sprawdzają się w praktyce. Dzięki temu nasze porady i konsultacje będą dla Ciebie źródłem wartościowej, często unikalnej wiedzy. Łatwiej zrozumiesz pewne zjawiska, jak również łatwiej będzie Ci w oparciu o tę wiedzę zaplanować konkretne kroki i działania. Zwłaszcza że nasze usługi doradcze wykraczają poza temat zatrudnienia. Poniżej przedstawiamy wybrane tematy, odnośnie których świadczymy nasze usługi konsultingowe.

Zakres naszych konsultacji:

 • pobyt obcokrajowca w Polsce – karta pobytu czasowego
 • przyjazd i pobyt w Polsce członka rodziny obcokrajowca
 • ślub z obywatelem Polskim
 • praca cudzoziemca w Polsce
 • rejestracja spółek przez cudzoziemców
 • podatki w Polsce
 • studia w Polsce dla obcokrajowców
 • ochrona zdrowia
 • nieruchomość-wynajem, kupowanie, sprzedaż
 • import towarów do Polscy
 • życie w Polsce i koszty utrzymania
 • odwołania i Podania Urzędowe
 • deportacja: co dalej robić?
 • pobyt stały i Pobyt Rezydenta Długoterminowego.

Oczywiście to nie wszystkie tematy, jakie omawiamy w trakcie konsultacji. Jeśli nie znalazłeś wątku, który szczególnie Cię interesuje, zachęcamy do kontaktu bezpośredniego.

Pomagamy naszym klientom zdobyć odpowiednie dokumenty, poprawnie wypełnić wnioski oraz poradzić sobie z wszelkimi problemami na tle prawnym. Z naszych usług korzystają nie tylko obcokrajowcy szukający zatrudnienia w Polsce. Często pomagamy np. osobom, które biorą ślub z obywatelem naszego kraju lub podejmują tu transakcje obejmujące np. nieruchomości. W takich przypadkach konieczne jest postępowanie zgodnie z obowiązującymi przepisami, które bywają dość zawiłe.

Pomoc dla obcokrajowców

Z naszych porad korzystają nie tylko osoby zatrudnione w naszej agencji, które zdążyły podpisać stosowne umowy. Wspieramy też obcokrajowców dopiero zastanawiających się nad podjęciem współpracy z pośrednikiem w kontaktach pomiędzy pracownikami a pracodawcami. Osoby z zagranicy często mają bowiem problem z samodzielnym dopełnieniem formalności. Wynika to przede wszystkim z barier językowych, a także nieznajomości aktualnego prawa. Pomagamy takim osobom legalnie pozostać w Polsce. Podjęcie współpracy w szukaniu zatrudnienia przez naszą agencję nie jest obligatoryjne.

Zatrudniamy specjalistów mówiących w językach wschodnich, co pozwala na przełamanie barier językowych i odpowiednie wytłumaczenia obcokrajowcom, jakie formalności będą musieli dopełnić w kolejnych tygodniach. To ogromne wsparcie dla tych ludzi, którzy przebywają w Polsce od niedawna i nie zdążyli jeszcze wdrożyć się w naszą kulturę.

Zapraszamy do kontaktu w razie jakichkolwiek wątpliwości. Z chęcią pomożemy podjąć odpowiednią decyzję, co pozwala na uniknięcie poważnych konsekwencji prawnych. Doradzamy zarówno właścicielom firm, jak i osobom prywatnym.

Nasze biuro

Santina Sp. z o.o.

Możesz nas odwiedzić

W godzinach

Poniedziałek – Piątek
10:00 – 18:00

Bądźmy w kontakcie

Zainteresowany? Skontaktuj się z nami, aby porozmawiać o szczegółach!

Napisz do nas jeżeli szukasz pracy albo chciałbyś zatrudnić pracowników. Chętnie pomożemy oraz doradzimy. Poza bezpośrednim wsparciem i przejęciem kluczowych obowiązków związanych z organizacją zatrudnienia, świadczymy też usługi doradcze i consultingowe. Doradztwo prawne, doradztwo zawodowe i biznesowe. W tym ocena ryzyka inwestycyjnego, analiza rynku i konkurencji.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez firmę Santina Sp. z o.o. Agencję Pracy dla odpowiedzi na niniejszą wiadomość.